خرید کیت مدار و برد فلزیاب مونتاژ شده گنج یاب حرفه ای pim 2

 معرفی و آموزش کیت PIM-2

آموزش ساخت فلزیاب pim 2

مشتری گرامی کیت فلزیاب pim 2 که مشاهده میکنید از کمپانی معتبر lugatek و در دسته فلزیاب های پالسی با فرکانس متغییر قرار دارد.

PIM-2 برخلاف مدل های قبلی که آنالوگ بودند و تنظیمات آنها دستی انجام می شده و خطا های بسیاری داشتند، دیجیتال بوده و همه تنظیمات را کاملا به شکل اتوماتیک انجام میدهد و کاربر و اپراتور نیازی به تنظیم خاصی نخواهد داشت.

کلید ها و شاسی هایی که باید روی پانل پشتی دستگاه قرار گیرند:

۱٫کلید روشن و خاموش

۳٫محل اتصال لوپ(کوئل) دستگاه که با نام (COIL) مشخص شده است

۴٫درگاه شارژ دستگاه که با نام (charge) مشخص شده و باید تنها از شارژر مخصوص دستگاه استفاده شود.(نکته: از اتصال شارژر های متفرقه جدا خودداری نمایید و شارژر را فقط از فروشنده درخواست نمایید)

۵٫درپوش فیوز(نصب این مورد اختیاری می باشد).

قسمتهایی از دستگاه که باید بر روی پانل پجلوی دستگاه قرار گیرند:

۱٫صفحه نمایشگر۲*۱۶ جهت اعلان وضعیت دستگاه،تفکیک،میزان شارژدهای،خطاهای احتمال،گذارشات،عمق تقریبی هدف و ….

۲-کلید های کنترلی: جهت تنظیم دستی تنظیمات power و delay و TUNE و GROUND و SENSITIVE وTUNE MODE و LANGUAGE  می باشد که در ادامه به شرح این موارد خواهیم پرداخت.

۳٫درگاه جک هدفن ۳٫۵ میلی متری: می توانید هر نوع هدفن یا هدست با جک ۳٫۵ میلی متری را به این درگاه وصل نموده تا صدای بلندگو قطع و از هدفن شنیده شود.(نصب این مورد اختیاری می باشد)

 

 

شروع کار با دستگاه:

*به هیچ عنوان دستگاه را درون ساختمان و در هرجایی ککه فلزات در اطراف شما قرار دارند روشن نکنید و فقط در یک محیط بازی که هیچ گونه فلزی قرار ندارد از این دستگاه استفاده کنید.در صورتی که درون ساختمان دستگاه را روشن نمایید بعد از چند ثانیه با پیام خطای high metal مواجه خواهید شد و اگر در این حالت دستگاه را در چند ثانیه خاموش نکنید به دستگاه آثیب جدی خواهد رسید.

فلزیاب pim 2

فلزیاب pim 2

* تمامی اشیاء فلزی از قبیل ساعت، انگشتر، تلفن همراه، گردنبند و …. را از خود و دستگاه دور نگاه دارید.حتی بهتر است هنگام کار با دستگاه از دمپایی پلاستیکی اسفاده نمایید.

*بهتر است یک لایه نازک از خاک منطقه مورد نظر را با ابزاراتی که دارید بردارید تا نخاله های سطح خاک پاکسازی شوند و درصد خطا کمتر شود.

*بورد دارای دو عدد لوپ (کوئل) می باشد:

۱- لوپ بزرگ(کابل یونیورسال۱۱۰*۱۱۰ سانتی متری): برای دست یافتن به عمق کاوش بالا(نهایتا ۳ متر):جهت استفاده از این لوپ می بایست ابتدا ۴عدد لوله و زانویی که همراه دستگاه ارائه شده را روی زمین به شکل مربع به هم متصل نموده و سپس کال یونیورسال یا همان کوئل بزرگ را روی این مربع قرار داده و با بست پلاستیکی به این چهارچوب ببندید تا لوپ هم شکل مربعی به خود بگیرد.

۲-لوپ کوچک(۳۲ سانتی متری) که قابل خرید از تمامی فروشگاه های معتبر این کیت می باشد.این لوپ دارای قاب فابریک و دسته بسیار شکیل بوده و استفاده بسیار زیادی در کاوش خواهد داشت.این لوپ برای استفاده از دستگاه تا عمق کاوش نهایی ۱٫۲ متر مفید و همچنین جهت کاوش در داخل تونل ها و چاه ها: برای استفاده از این لوپ در محیط های باز می بایست دسته پیچ شونده را از داخل کیف برداشته و به این لوپ متصل نمایید و آن را در دست بگیرید.و همچنین برای کاوش در  داخل تونل ها و چاه ها می توانید دسته را از لوپ جدا نموده و قسمت پلاستیکی لوپ را در دست بگیرید و براحتی به داخل تونل یا چاه بروید.

به انتخاب خود یکی از لوپ ها را به دستگاه متصل نموده  سپس بسته به اندازه و نوع لوپ کلید تنظیم پشت دستگاه را تنظیم نمایید ، لوپ را در فاصله پنج سانتی متری از سطح زمین نگاه دارید پس از آن دستگاه را روشن نمایید.

کیت pim 2

کیت pim 2

مدار pim 2

مدار pim 2

*نکته مهم: خود دستگاه اگر در بالا و پایین و در راستای لوپ قرار گیرد، لوپ دستگاه ،خود دستگاه را به عنوان فل شناسایی کرده و آلارم میدهد! بنابراین نباید در هنگام استفاده از لوپ بزرگ در وسط چهارچوب ایستاد و یا خیلی به آن نزدیک بود، بلکه باید در بیرون چهارچوب و تا جای ممکن که کابل آن اجازه میدهد از لوپ دستگاه دور بود. در مورد لوپ کوچک نیز باید این مورد رعایت گردد.

پس از روشن شدن دستگاه در صورتی که همه موارد را رعایت نموده باشید روی صفحه نمایش گزینه TUNING به مدت دو ثانیه نمایش داده خواهد شد و سپس دستگاه آماده به کار شده و صفحه نمایش مواردی را به شما نشان خواهد داد. مهمترین مورد در پوشه بالا سمت چپ است که میزان شارژ باتری را نمایش میدهد، این میزان اگر کمتر از ۱۱ شده باشد باتری دستگاه ضعیف بوده و باید دستگاه را توسط شارژر مخصوص دستگاه شارژ نمایید.

حال شروع کرده و به آرامی بر روی زمین قدم بزنید و سعی کنید فاصله لوپ از زمین زیاد تغییر نکند، در صورتی که دستگاه آلارم(بوق) زد به دستگاه توجه کرده و ببینید نمودار جلوی S1 در حال افزایش است یا S2 ، در صورتی که با شناسایی فلز نمودار S2 بیش از نمودار S1 پر شود این بدین معناست که فلز شناسایی شده باارزش بوده(طلا یا نقره) و در صورتی که نمودار S1 بیش از S2 پر شده باشد یعنی فلز شناسایی شده کم ارزش( آهن، مس، برج و …) بوده است.

تنظیمات دستی و معرفی منوی دستگاه:

دستگاه دارای ۴ کلید جهت تنظیمات دستی می باشد:

Up+ بالا

DOWN- پایین

SET/OK تائید

 ESC خروج

با فشردن کلید SET/OK وارد منوی تنظیمات شده و  همچنین با زدن کلید های DOWN- و UP+ می توانید گزینه های منو را تغییر دهید. برای وارد شدن به هر گزینه می توانید کلید  SET/OK را فشرده و همچنین برای خارج شدن از تنظیمات یک گزینه، کلید ESC را بفشارید.

در داخل منوی تنظیمات گزینه های مختلفی وجود دارد که به توضیح مختصر آنها می پردازیم:

Power : قدرت سیگنال دستگاه است که تا ۲۰ شماره می تواند افزایش پیدا کند،در حالت پیش فرض این گزینه روی عدد۲۰ یعنی بیشترین قدرت کاوش قرار دارد اما می توانید برای بیشتر شدن عمر دستگاه و مصرف بهتر باتری عدد آن را روی ۱۵ تنظیم نمایید که در این حالت قدرت دستگاه کاهش پیدا نخواهد کرد.

Delay:  این گزینه را با نام تاخیر سیگنال می شناسند و کربرد آن در حالت های خاص میباشد و در هنگامی که پس از تنظیم اتوماتیک دستگاه مشاهده نمودید دستگاه در هنگام حرکت بی ثبات می شود می توانید با کم یا زیاد کردن این گزینه( سعی و خطا) به ثبات مطلوب دست یابید.

TUNE: با زدن این گزینه دستگاه مجددا  جنس خاک را شناسایی نموده و تنظیمات را به شکل اتوماتیک انجام خواهد داد.

GROUND: این گزینه برای بالانس زمین است که نیازی به تنظیم آن ندارید اما  می توانید جهت تجربه این گزینه را تغییر و نتایج آن را در عملکرد دستگاه ببینید.

SENSITIVE :تنظیم حساسیت دستگاه می باشد که در صورت بیش از حد زیاد نمودن آن دستگاه بی دلیل آلارم (بوق) خواهد زد، و در صورتی که بیش از حد این مورد را کم نمایید قدرت دستگاه کم خواهد شد.

LANGUAGE: همان طور که مشخص است برای تنظیم زبان سیستم است که می توانید آن را به ترکی و … تغییر دهید.

TUNE MODE: این گزینه دارای دو حالت اتوماتیک(AUTO) و دستی(MANUAL) می باشد. حالت پیش فرض آن روی گزینه اتوماتیک است تا دستگاه بلافاصله پس ار روشن شدن تمامی تنظیمات را اتوماتیک انجام دهد و همچنین حالت دستی(manual) برای آن است که خودتان تمامی تنظیمات گفته شده را بر اساس اطلاعاتی که از نوع خاک منظقه دارید تنظیم نماید

موفق باشید.

تست کیت و مدار فلزیاب پالسی قوی pim2

تست کیت و مدار فلزیاب پالسی قوی pim2

Author Rating
product image
رتبه
1star1star1star1star1star
رتبه کاربر
۳ based on 25 votes
نام برند
خرید کیت مدار و برد طلایاب مونتاژ شده فلزیاب حرفه ای pim2
نام محصول
خرید کیت مدار برد فلز یاب گنجیاب حرفه ای pim 2
ریت
IRR 620
وضعیت محصول
Available in Stock